Draamaõpe
Sisu
- Grupi kokkusulatamine, meeskonna ja meeleolu loomine: tutvumis- ja tähelepanumängud.
- Sõnavara ja keelekasutuse arendamine: hääldus- ja rütmiharjutused, sõnavara- ja keelemängud.
- Esinemisjulguse, suhtlemisoskuse ja fantaasia arendamine: rolli- ja kujutlusmängud, kontaktmängud, keskendumisharjutused.
- Tutvumine ja katsetamine olenevalt vanusest erinevate teatriliikidega: pantomiim, varjuteater, improteater, sotsiaalteater, klounaad (soovi korral veel võimalusi).
Eesmärk
- On loodud meeldiv ja vaba õhkkond edasiseks tööks. Kõik on omavahel tuttavad – ka juhendajaga. Tähelepanu on teravnenud ja keskendunud kaaslastele.
- Noortel on arenenud sõnavara, õige ja puhas diktsioon. Kõneldakse loomulikus kergesti jälgitavas rütmis ja tempos.
- Suheldakse omavahel julgelt ja viisakalt. Fantaseerides sünnivad kordumatud rollid ja etüüdid, mida esitatakse üksteisele. Talutakse teiste lähedust, puudutusi. Julgetakse ise läheneda ja sobivalt puudutada.
- Teatakse erinevaid teatriliike, nende peamisi tunnuseid. Kogetakse ise erinevaid rolle. Osatakse näha probleeme elus ja ühiskonnas, osatakse neid sõnastada ja lavastades edasi anda, püütakse leida lahendusi.
Soovitatav vanus
1.-6.klass
Igale vanuseastmele on sobivad harjutused ja mängud. Tegelikult annab kõiki mänge-harjutusi teha igale vanusele sobivas võtmes, ka gümnaasiumi-osale.
Osalejate arv
Rühmapõhine lähenemine, kuni 16 noort