Lugu_nõiaraamat

…mida ta küll ise tarvitanud, ent kellelegi teisele ei andnud. Mitte keegi ei teadnud, kui vana nõid täpselt oli, kuid räägiti, et ta olevat olnud nõuandjaks juba toonase külavanema vana-vanaisale.
Kõik oma teadmised, retseptid ja salasõnad oli nõid raamatusse üles kirjutanud. „Selle raamatu pärandan ma ükskord oma järeltulijale,” armastas ta alati rääkida. „Paraku pean ma veel pikalt ootama, sest see, kes minu asemele tuleb, pole veel sündinud.”
Igal keskööl käis nõid linnuse keskväljakul asuva kaevu juures loitsimas, et vesi alati puhas oleks ja et kurjad inimesed kunagi teed linnusesse ei leiaks. Ka küla kõige vanem inimene ei mäletanud ühtegi korda, mis oleks vahele jäänud. Ühel ööl jäi nõid aga tulemata. Kui külarahvas teda kodust otsima läks, leidsid nad vanamehe voodist surnult lebamas. Nõiaraamat oli aga kadunud. Küll otsiti terve targa tare läbi, ent kadunuks raamat jäigi. Linnuses mehed isekeskis salamisi arutasid, et küllap olnud see põrguvürst ise, kes vana nõia hinge järele tuli ning ühtlasi ka nõiaraamatu kaasa võttis, et sest seal sees olev surma käest päästva joogi retsept inimeste kätte ei satuks.
Sellest loost on möödas sajandeid. Linnus on ammu hävinud ja ega Tarvakülastki enam midagi järel pole. Ometi liigub ringi legend, et kui ükskord satub linnuse mäele see julge ja tark inimene, keda vana nõid oma järeltulijana ootas, avanevad salaväravad ning targa nõiaraamat antakse taas inimeste kätte”

 

Laagri eesmärk: läbi mängulise rännaku on hea pakkuda vahvat kogemust matkatarkuste omandamiseks.  Saada loodusega sõbraks ja omandada head kogemust, matkatarkusi, teadmisi hakkamasaamiseks looduses. Õppida ja omandada teadmisi ning oskusi esmakäitumiseks õues ning metsas. Tulla meeskonnaga toime erinevates olukordades.

Laagris osalemise kasu noorele: tõsiasi, et nooree kõige tulemuslik arendamine, õpetamine ja kasvatamine toimub elu, looduse ning ümbritseva keskkonna mõjutuste kaudu. Parim vahend ja keskkond noore arenguks on vaieldamatult loodus. Kogemusel on oluline osa elukeskonna tajumiseks, toimimise mõistmiseks. Looduse tundmine ja ümbritseva mõistmine kujundab noores hoolivat suhtumist maailma. Näiteks mets on meile toeks ja sõber ning seda pole põhjust karta vaid tundma õppida. Loodus on hakkamasaamisel alati abiks. Teadmised ja oskused looduses käitumiseks aitavad noori eluks ette valmistada, sest kogemus ise õpetab meid, kui me selleks võimaluse annname.