Lugu 2016

….mis peaks kohe- kohe kõlama. Täna on meil uus teemapäev, kuid eilsed ühismängud ja võistlused Peipsi järve liivarannas on veel väsimusena kontides tunda. 8 laagripäevast on jäänud järele veel vaid kolm viimast, aga ootan väga lõkkeõhtut laulude ja tantsude saatel.

Koos rühmaga olen saanud kogeda lõputult erinevaid põnevaid asju, õppida uut, uurida, meisterdada ja lõputult naerda. Meenutades möödunud päevade seiklusi matkal, ujumas, toredal õhtukarnevalil ja uute sõprade seltsis lihtsalt mõnusalt olles, tuleb näole lai naeratus. Eile helistasin lõpuks ka vanematele ja nad lubasid mulle koju saabudes bussile vastu tulla. Siis läheme nädalavahetusel koos perega pitsat sööma…nämma…laagritoit on küll maitsev, kuid siiski on pitsa parem, kui hommikune pudru.

Kui ilm läheb väga kuumaks, siis luban endale täna puhvetist ühe suure jäätise! Ootan väga kinoõhtut ja öödiskot, mis toimuvad viimasel õhtul, kus valitakse ka sõitjad reisile Türki ja süüakse koos isevalmistatud küpsisetorti. Äkki osutun valituks mina? Olen ju olnud tubli ja aktiivne laagriline ja eeskujulikult käitunud!!! Loodame…

Juba kuulengi, kuidas kasvataja mööda koridori kõnnib ja rõõmsal häälel meid igahommikusele ühisele laagritantsule kutsub… tuleb jälle üks tore päev!”

 

Laagri eesmärk: arendada noorte loovust ja sotsiaalseid oskusi, toetada noorte omaalgatusi ja  osalust tegevustes. Pakkuda uusi kogemusi läbi ühistegevuste ja meeskonnaharjutuste motivatsiooni ning mänguliste tegevuste kaudu.

Laagris osalemise kasu noorele: noor õpib pidevalt tundma ennast, oma sotsiaalset mina ning areneb arusaam sellest, kes ja milline ta on. Noore areng on seotud ja läbi põimunud sotsiaalsete rollide täitmisega, milleks õppimine ja kogemuste saamine on hindamutu. Noor ootab tegevuste kaudu edutunnet, positiivse elamusi ja meeldejäävat kogemust. Noorele meeldib mängida, uusi sõpru saada, suhelda, esineda, aktiivselt puhata ja koos eakaaslastega sisukalt ning rõõmu tundes aega veeta. Positiivsele käitumisele toetuv kultuur õpetab üksteisega arvestamist, sallivust teiste suhtes, austust, hoolivus ja julgust.